Wydarzenia 2020/2021

Żabki – Grupa I

W tym tygodniu Żabki miały zajęcia kulinarne. Wspólnie przygotowywały sałatkę jarzynową. Obieranie jajek, czy krojenie marchewki to oprócz wspaniałej zabawy ćwiczenie małej motoryki. Sałatka przygotowana majówkę czas zacząć :)

Biedronki – Grup II

Biedronki w zajęciach artystycznych upiększały ptaszka, przyklejając kolorowe piórka :)

Żabki – Grupa I

W ostatnim tygodniu kwietnia u Żabek było hucznie i wesoło. Swoje drugie urodziny obchodzili Milenka, Kubuś i Marcelek. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu :)

Motylki – Grup III

Motylki maj powitały bardzo patriotycznie 🇵🇱 Okazało się, że to nie tylko nauka, ale przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy :)

Pszczółki – Grupa IV

2 maja obchodzimy dzień flagi 🇵🇱, dlatego Pszczółki już dziś poznawały symbole Polski, malowały mapę Polski, kolorowały flagę, a także wysłuchały hymnu państwowego oczywiście zachowując odpowiednią postawę :)

Biedronki – Grup II

Biedronki utrwalają kolory :)

Pszczółki – Grupa IV

Pszczółki zrobiły wiosenną żabkę ćwicząc sprawność małych rączek! Żabka z rolek pomogła nam w ćwiczeniach oddechowych oraz ćwiczeniach mięśnia okrężnego ust  :)

Biedronki – Grup II

Dziś Biedronki ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność fizyczną: rzut piłeczką do wyznaczonego celu, przechodzenie przez sznurek, zawieszony na wysokości kolan dzieci. Następnie Biedronki zamieniły się w Krasnoludki i tańczyły do rytmu piosenki „Krasnoludki”

Pszczółki – Grupa IV

Dzisiaj u Pszczółek odbyły się zajęcia sensoryczne. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dzieci i poszerzać świat ich doznań. Nie potrzebowaliśmy specjalnych zabawek, ale produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku :)

Motylki – Grup III

Dziś obchodziliśmy urodziny Oli. Wszyscy ze smakiem zjedliśmy przepyszny tort, a na buzi Oli cały czas gościł uśmiech :) Sto lat Oleńko!!!

Motylki – Grup III

Sto Lat Malwinko!!! Sto lat Leonku!!! Uśmiechu i samych cudownych dni :)

Biedronki – Grup II

„Kolorowa łąka”
Na kolorowej łące rośnie trawa
I kwiatki pachnące.
Na łące słoneczko świeci,
O patrzcie, bocian leci.
Ptaszki wesoło śpiewają,
Biedronki i motylki latają
Do spaceru dzieci zapraszają.
W kwiatkach pszczółki fruwają,
Nektar na miód zbierają.

Pszczółki – Grupa IV

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, Pszczółki również dołączyły się do akcji dbania o naszą planetę. Rozmawialiśmy o oszczędzaniu wody, o wyrzucaniu śmieci do kosza…  Następnie mali ekolodzy zabrali się za zbieranie śmieci z „piasku”, gdy plaża była już czysta mogli poszukać zasypane muszelki i łowić ryby :) Pszczółki wykonały również pracę plastyczną.

Żabki – Grupa I

Głośne Sto lat! dziś rozbrzmiewało u maluszków. Swoje drugie urodziny obchodził Kubuś. Były tańce i dobra zabawa oraz słodki poczęstunek. Jubilatowi życzymy dużo uśmiechu i sukcesów. Żabki serdecznie dziękują rodzicom Kubusia za poczęstunek :)

Pszczółki – Grupa IV

„Przyleciały boćki z zza dalekich mórz…”
Pszczółki w tym tygodniu poznają bociana: jego wygląd, czym się odżywia, zwyczaje… :)

Czym się tu pobawić ???

Nie każdy dzień musi przebiegać według ustalonego scenariuszu zajęć. Pozostawienie dzieciom swobodnej zabawy to stymulowanie ich kreatywności i współgrania w grupie :)

Gimnastyka to zabawa…

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach :)

Lata ptaszek po ulicy…

Dzieci z naszego Żłobka dzisiaj rozmawiały o ptaszkach, które przylatują do nas na wiosnę. Wykonały pracę plastyczną i uczestniczyły w zajęciach ruchowo-muzycznych :)

Wielkanoc tuż, tuż

Malowanie  jajek przez naszych Żłobkowiczów :)

Biedronki – Grup II

Biedronki tydzień przed świętami posiały rzeżuchę, podlewały ją i obserwowały jak rośnie. Słuchały piosenki o bocianie, a także wykonały swoje bociany przyklejając elementy boćka na kartkę :)

Pszczółki – Grup IV

Wtorek u Pszczółek był dniem wyjątkowym, otóż dzisiaj 3 urodziny obchodził Franiu. Zaśpiewaliśmy wspólnie głośne i radosne STO LAT i złożyliśmy jubilatowi życzenia :)
Ile drzew rośnie w lesie
Ile ciężarów siłacz uniesie
Ile uciągnie lokomotywa
Ile włosów liczy lwia grzywa
Ile ciastek w ciastkarni
A bułek w piekarni
Tyle szczęścia i słodyczy
Tobie Franiu życzymy :)

I DZIEŃ WIOSNY W NASZYM ŻŁOBKU

„Wiosna, wiosna idzie przez świat
Już bocian leci,
Śmieją się dzieci,
Wiosna, wiosna idzie przez świat…”
Po tak gorący przywitaniu Pani Wiosny przez naszych podopiecznych wiosna już nie będzie zwlekać i rozgości się u nas na dobre :)
Żabki

Biedronki

Motylki

Pszczółki

Biedronki – Grup II

Swoje drugie urodzinki obchodziła dziś Marcelinka. Biedronki życzą małej jubilatce 100 lat !!!

Motylki – Grup III

Sto Lat Juleczko !!! Dużo zdrówka, radości i uśmiechu na każdy dzień życzą Motylki :)

Biedronki – Grup II

Dziś słodkie Biedronki pokonywały tor przeszkód, ćwiczenie wpływają na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Potem Biedronki zamieniły  się w krasnoludki i tańczyły przy muzyce. Radosne uśmiechnięte Biedronki pojechały pociągiem na obiad :)

Pszczółki – Grupa IV

Dzień zielony u Pszczółek :)

Żabki – Grup I

Żabki witają wiosnę :) Z tej okazji w naszej sali pojawił się staw, a w nim żabki i bociany. Zabawa wywołała szczery uśmiech u naszych Żabek. Pracowite maluszki wykonały również prace plastyczne, piękne bazie w kolorowych wazonach przyozdabiają szatnię najmłodszych żłobkowiczów :)

« 1 z 2 »

Biedronki – Grup II

Biedronki uczą się kolorów :)

Biedronki – Grup II

Dziś drugie urodzinki obchodził Wituś. Wesołej zabawy i uśmiechu na co dzień życzą Biedronki i te małe, i te duże :)

Biedronki – Grup II

Biedronki szykują się na przyjście wiosny, uczyły się piosenki „Wiosna trzyma kwiat”, następnie wykonały pracę plastyczną: przyklejały elementy kwiatka na kartkę i powstał piękny przebiśnieg :)

Pszczółki – Grup IV

Dzisiaj Pszczółki przygotowywały sobie pyszne i kolorowe wiosenne kanapki na śniadanie. Dzieci chętnie sięgały po warzywa, oglądały, dotykały, a co najważniejsze próbowały i naprawdę im smakowało! :)

Pszczółki – Grup IV

Wtorek u Pszczółek był dniem wyjątkowym, powodem były 3 urodziny Kuby. Zaśpiewaliśmy radosne STO LAT i złożyliśmy życzenia :)
Ile drzew rośnie w lesie
Ile ciężarów siłacz uniesie
Ile uciągnie lokomotywa
Ile włosów liczy lwia grzywa
Ile ciastek w ciastkarni
A bułek w piekarni
Tyle szczęścia i słodyczy
Tobie Kubusiu życzymy :)

Biedronki – Grup II

W pierwszym tygodniu marca Biedronki poznawały kolory. Wykonały pracę plastyczną odciskając rączki pomalowane kolorami: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym :)

Żabki – Grup I

Choć za oknem jeszcze jest kalendarzowa zima Żabki rozpoczęły już prace w ogródku :) Mali ogrodnicy sadzili dziś rzeżuchę oraz cebulkę na szczypiorek. Zajęcia bardzo spodobały się naszym najmłodszym.

Biedronki – Grup II

Biedronki dziś obchodziły drugie urodzinki Florci. Życzymy Ci słoneczko samych radosnych chwil, dużo zabawy i uśmiechu :)

Motylki – Grup III

Kochana Alicjo! Niech uśmiech zawsze gości na Twojej buzi!!! Sto lat :)