Witamy na stronie Żłobka Miejskiego Nr 3 w Gorzowie Wlkp.

Najczęściej pracujemy w małych grupach aby nawiązać ciepły kontakt z dzieckiem. Bacznie obserwujemy jego zachowanie, podchodząc do każdego indywidualnie, bo przecież każde dziecko jest inne i niepowtarzalne.  Zajęcia są ważnym elementem pracy, ale najważniejsze jest by dziecko czuło się zaakceptowane. Każdy drobny sukces, przejaw samodzielności staramy się nagradzać, a przez to motywować do dalszych sukcesów. Każdego dnia uczymy się dobrych nawyków, tj. zachowania się przy stole, życzliwości, przyjaznego rozwiązywania sporów.

Zapewniamy:

  •   najlepszą opiekę,
  •   atmosferę wzajemnej akceptacji, szacunku i przyjaźni,
  •   różnorodne metody pracy z wykorzystaniem zabawek, pomocy dydaktycznych i specjalistycznego sprzętu

Dzieci w żłobku przebywają w różnych grupach wiekowych:

„Żabki” to najmłodsza grupa w naszym żłobku. Do grupy uczęszczają dzieci od 20 tygodnia do ok. 18 miesiąca życia. Plan dnia jest indywidualnie dostosowany do każdego maluszka. Jest bardzo elastyczny, dzięki czemu małe Żabki śpią, jedzą i bawią się wtedy, kiedy tego potrzebują. z czasem opiekunki starają się wprowadzić jedną drzemkę i bardziej ujednolicony plan dnia dla wszystkich dzieci. Zajęcia w najmłodszej grupie zostały tak opracowane, aby wszechstronnie stymulować rozwój maluszków. Stosowana jest muzykoterapia do wyciszania i usypiania. Dzieci poprzez integrację w grupie i naśladownictwo codziennie zdobywają nowe umiejętności i poznają świat. To tutaj stawiają pierwsze kroki do samodzielności. Wykwalifikowana kadra (opiekunki, pielęgniarka) czuwa nad tym, aby zapewnić nie tylko odpowiednią opiekę, ale również domową atmosferę. To ważne, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie i swobodnie podczas rozłąki z rodzicami.

„Biedronki” to grupa dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat. Naszym średniakom w ciągu dnia zapewniamy opiekę na wysokim poziomie, łączymy naukę z zabawą, rozwijamy wyobraźnię i dbamy o wszechstronny rozwój i bezpieczeństwo. Opiekunki organizują zajęcia: plastyczne, ruchowe, muzyczne, zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne. Wszystkie zajęcia przeprowadzane są w formie zabawy. Dzieci w średniakach nie są już maluszkami, ale nadal potrzebują ciepła, troski i dużo uczucia. Nasze Biedronki uwielbiają dotykać, ściskać, manipulować, smakować dlatego staramy się organizować jak najwięcej zajęć sensorycznych, aby dzieci mogły w pełni cieszyć się z poznawania świata.

„Motylki” do grupy uczęszczają dzieci w wieku 2-3 lata. Jest to najstarsza grupa wiekowa w naszym żłobku. Nasze działania są ukierunkowane na stymulację rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami. Dzięki odpowiedniej organizacji pracy dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczej zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne, naśladowcze nawiązują do obowiązujących pór roku, świąt, urodzin. Ważnymi elementami naszych działań jest współpraca z rodzicami, dzięki której możemy wspierać dzieci w rozwoju potrzeb emocjonalnych i konieczności ich zaspokojenia. Doskonalimy umiejętności samodzielnego wykonywania czynności fizjologicznych i higienicznych, samodzielnego spożywania posiłków, ubierania się. Dzięki ciekawemu połączeniu nauki z zabawą dzieci są rozśpiewane, roztańczone, umiejące pracować w grupie. Chętnie i czynnie biorą udział w organizowanych przedstawieniach i spotkaniach przez zaprzyjaźnione z nami przedszkole. Nieodłącznym elementem planu dnia w okresie wiosenno-letnim są wyjścia na żłobkowy plac zabaw lub spacer.

„Pszczółki” to grupa dzieci od 1,5 roku do 3 lat.  Grupa liczy 23 dzieci, zajmują się nimi 5 opiekunki.  Zajęcia w tej grupie są wspaniałą zabawą, łączącą wszystkie potrzebne aspekty do wielokierunkowego rozwoju maluchów. Tematy zajęć realizowane są wg. bloków tematyczne, co ułatwia dzieciom przyswajanie zdobytych wiadomości. Zabawy z kolorami, nauka o emocjach, eksperymentowanie, gotowanie, tańce, śpiew i wiele, wiele innych to tylko część naszej wspaniałej nauki przez zabawę. Oprócz tego raz w tygodniu organizowana jest gimnastyka ogólnorozwojowa, co jest doskonałą rozrywką dla Pszczółek. Muzyka relaksacyjna pozwala na wyciszenie i spokojny sen.