Wydarzenia 2020/2021

Pszczółki – Grup IV

Dzisiaj u Pszczółek wiele się działo :) do zabawy nie potrzebowaliśmy zabawek, wystarczyły liście, kasztany, żołędzie, dynie te małe i te bardzo duże oraz pestki dyni :) Zaciekawienie i uśmiech naszych Pszczółek bezcenny :)

Pszczółki – Grup IV

Pszczółki w tym tygodniu poznawały owoce. Zapoznawały się z ich kolorem, kształtem, smakiem. Najlepiej poznać smak owoców poprzez wspólne ich jedzenie, dlatego Pszczółki zabawiły się w kucharzy i samodzielnie kroiły owoce na sałatkę. Tak przygotowana sałatka oczywiście wszystkim smakowała :)

Motylki – Grup III

Jesień to nie tylko deszczowa pogoda, ale również piękne kolory liści, kwiatów… Motylki urządziły wspaniały Bal Jesieni, na którym nie zabrakło jeżyka, dyni, liści i cudownych jesiennych strojów, a przede wszystkim roześmianych buziek i szalonej zabawy :)

Żabki – Grup I

Jesień różne dary niesie… U Żabek jesień przebiega pracowicie! Powstały już pierwsze prace plastyczne: kolorowe parasole, papierowe grzybki i żółwie z kasztanów :) Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i małej pomocy powstały prawdziwe arcydzieła !!!

Pszczółki – Grup IV

W piątkowy poranek Pszczółki świętowały 2 urodziny Miłoszka, zaśpiewaliśmy STO LAT i złożyliśmy życzenia:
Ile drzew rośnie w lesie
Ile ciężarów siłacz uniesie
Ile uciągnie lokomotywa
Ile włosów liczy lwia grzywa
Ile ciastek w ciastkarni
A bułek w piekarni
Tyle szczęścia i słodyczy
Tobie Miłoszku życzymy :)

Biedronki – Grup II

Biedronki w procesie adaptacyjnym uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych. Tematem października  jest Jesień. Dzieci zdobiły drzewka z rolek papieru toaletowego. Kolorowe listki upiększyły drzewka naszych słodkich Biedronek :)

Biedronki – Grup II

5 października Biedronki obchodziły zaległe urodzinki Agatki i Michałka. Rodzice przygotowali tort, który bardzo smakował dzieciom. Oczywiście na torcie paliły się urodzinowe świeczki, mieliśmy kolorowe czapeczki i baloniki. A na koniec dużą frajdę sprawiła dzieciom niespodzianka  od jubilatów zabawa bańkami mydlanymi :) Agatce i Michałkowi życzymy, aby każdy dzień był radosny :)

Żabki – Grup I

Zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem elementów natury urozmaiciły tydzień Żabkom. Nasze maluszki za pomocą zmysłów poznawali uroki lasu. Szukanie grzybków, szelest liści oraz dotykanie szyszek  dostarczyło Żabkom wiele wrażeń :)

Żabki – Grup I

8 października Żabka Ola  obchodziła 1 urodziny :) Rodzicom Oli dziękujemy za słodki poczęstunek, a jubilatce życzymy dużo uśmiechu i dobrej zabawy każdego dnia :)

Pszczółki – Grup IV

Pszczółki w tym tygodniu poznawały dary jesieni tj. kasztany, żołędzie, jarzębinę i kolorowe liści. Poznały również piosenkę pt. “Czary Jesieni”(tekst w załączniku). Na koniec tygodnia wykonały pracę sensoplastyczną :)

Czary Jesieni – tekst

Pszczółki – Grup IV

Dzisiaj Pszczółki świętowały 2 urodziny Witusia, zaśpiewaliśmy STO LAT i złożyliśmy życzenia:
Ile drzew rośnie w lesie
Ile ciężarów siłacz uniesie
Ile uciągnie lokomotywa
Ile włosów liczy lwia grzywa
Ile ciastek w ciastkarni
A bułek w piekarni
Tyle szczęścia i słodyczy
Tobie Wituś życzymy :)

Biedronki – Grup II

Biedroneczki słuchają piosenki “Idzie jesień”. Dzieci wykonały pracę plastyczną, odbijały na kartce jesienne stempelki. Brawo :)

Pierwszy Dzień Jesieni

Poszła Ola na spacerek
Na słoneczko i wiaterek
A tu lecą jej na głowę
Liście złote i brązowe…

Dzisiaj wszystkie grupy odwiedziła przepiękna Pani Jesień ze swoimi darami, wywołało to zaciekawienie i radość wśród naszych dzieci :)

Żabki – Grupa I

Żabki to nasze Maluszki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze żłobkiem. Poznają nowe otoczenie poprzez wspólną zabawę i pierwsze kontakty z rówieśnikami :)

Motylki – Grupa III

Początek września to dla wielu dzieci czas na rozpoczęcie przygody w żłobku. Pojawiły się już pierwsze uśmiechy i wspólne zabawy :)

Pierwszy spacer Pszczółek – Grupa IV

Bzy, bzy, bzy leciały Pszczółki trzy… (nie trzy ale trochę więcej :) ) i wyleciały na żłobkowe podwórko. Tam zapoznały się  z zasadami bezpieczeństwa i można było się już szaleć, a oto kilka zdjęć z naszej zabawy :)

Biedronki – Grupa II

Pierwsze dni września u Biedronek były bardzo emocjonujące, pojawiły się łzy, żal z rozstania z rodzicami ale nie zabrakło też zaciekawienia na małych twarzyczkach a nawet uśmiechów :)

Pszczółki poznają się – Grupa IV

Za nami pierwszy tydzień u Pszczółek, chociaż jeszcze trochę żal rozstać się z mamą i tatą to czas upływa nam na wspólnej fajnej zabawie :)